AOPK ČR >> O AOPK ČR >> AOPK ČR informuje >> Přijďte s námi oslavit Světový den migrace ryb

Přijďte s námi oslavit Světový den migrace ryb

Přijďte s námi oslavit Světový den migrace ryb

9.5.2022

Ve spolupráci s partnery jsme připravili dvoudenní program, jehož hlavním cílem je zvýšit povědomí o migracích ryb ve vodních tocích.

V úterý 17. května Vás zveme na akci pro širokou veřejnost napříč všemi věkovými kategoriemi. Bude probíhat od 9 do 17 hodin na místě vyznačeném na přiloženém letáku v pražském parku Stromovka. Dozvíte se zde, jak jsme na tom v České republice s fragmentací vodních toků a a jak zajistit migrační prostupnost pro vybrané druhy ryb a další vodní živočichy. Dále Vám představíme metody pro sledování migrací ryb, či inkubační boxy pro posílení populací lososovitých druhů. Těšit se můžete mimo jiné na ukázku živých exemplářů vodních organismů včetně vybraných druhů ryb. Nudit se nebudou ani vaši nejmenší, pro které bude připraven program v podobě malování, soutěží a kvízů.

Ve středu 18. května následuje odborná konference, která se uskuteční v Klubu Letka v pražských Holešovicích od 9 hodin. Odborníci z  AOPK ČR, Beleco, z.s., VÚV T.G.M., v.v.i., Správy národního parku Šumava a dalších organizací si pro Vás připravili příspěvky zaměřené na vodní toky České republiky, jejich kvalitu, morfologii a ty nejvzácnější obyvatele našeho vodního světa – lososa obecného, mihuli potoční a perlorodku říční. Program konference je uveden zde. Na konferenci je nezbytné se předem přihlásit. Registrační formulář naleznete zde.

Světový den migrace ryb oficiálně připadá na 21. května. Tuto akci zaštiťuje organizace World Fish Migration Foundation a účastní se jí statisíce lidí po celém světě.

Přijďte ji letos podpořit i Vy!

Foto: Zuzana Růžičková

letak_migrace_ryb

AOPK ČR

Vyhledávání

Regionální pracoviště

Regionální pracoviště

Fotogalerie AOPK ČR

Fotogalerie AOPK ČR

 

 

 

 

 

 

Resort životního prostředí další instituce resortu ŽP
Skrýt